Ještě máme čas - Newsletter Mozaika Znojmo

mozaika A5inddVánoce se pomalu blíží, ale ještě máme čas 

     Máma mi dala korunu, abych koupil rybu. A já místo ryby, ryby, koupil….. vánoční látku v Mozaice.

     Na tuhle písničku (samozřejmě v původní formě, pro Vás jsem si ji trochu přizpůsobila) jsme si s dětmi  vzpomněli  přibližně před dvěma roky.  A  i když nejsou Vánoce, občas si „zablbnem“ a  s příslušnými pohyby rukou si ji zazpíváme. Jen tak na okraj, moje děti jsou již odrostlé, tak si dovedete představit, jak to vypadá.

     Věřte nevěřte, ale ty nejoblíbenější svátky roku se opravdu blíží. Zatím je to takové cupitání, ale ani se nenadějeme a začneme péct cukroví. A v tom případě bude na ostatní přípravy pomalu už pozdě…..

     V Mozaice jsme se proto rozhodli, že UŽ. UŽ jsou vánoční látky vybalené a připravené právě pro ty, kteří si raději chystají vše trochu v předstihu.  Můžete vybírat z opravdu velkého množství nádherných dezénů a krásných barevných kombinací. Samozřejmě Vám pomůžeme všechno sladit, naplánovat, naměřit ….   A tomu, kdo si netroufá, i ušijeme.

     Já osobně nerada nechávám věci na poslední chvíli. Zejména Vánoce patří mezi ty svátky, kdy se snažím chystat a plánovat dopředu.  Netvrdím, že je to moje silná stránka, ale nechci mít nervy z toho, že dárky nedorazí včas pod stromeček, zase nedošiji nové Vánoční prostírání…. O jedno starost nemám. Perníčky. Podle receptu, který mám od své mamky, jsou perníčky měkké již po upečení a nemusí se nechávat odležet. Má to ovšem jeden háček. Nestíhám nazdobit, protože velice záhadně z krabice ty perníkové hvězdičky, sněhuláci, zvonky a  stromečky rychlostí blesku mizí.

     K Vánocům neodmyslitelně patří ozdoby. Bez baněk, řetězů, adventních kalednářů, svíček, hvězd a hvězdiček si zimní svátky nedovedeme představit. Možnosti, jak svátečně vyzdobit naše domovy, jsou nepřeberné. I my chceme přispět a přinášíme Vám fotonávod s vánočním námětem. Doufám, že do každého dalšího newslettru se nám podaří jeden fotonávod pro Vás připravit.  Takže dnes začneme VÁNOČNÍ OZDOBOU I. Zde je FOTONÁVOD.

    

VANOZD     VANOZD

Nezbyly Vám od minulých Vánoc kousky látek na ozdoby? Nevadí. V Mozaice najdete bohatou nabídku látek s vánočními motivy. Musím přiznat, že vánoční látky jsou rok od roku krásnější.  Nejen klasická metráž, ale i panely a adventní kalendáře. Přijďte si vybrat a udělejte radost nejen sobě, ale i svým blízkým. Celou nabídku látek najdete na  VÁNOČNÍ LÁTKY. 

img_20190923_165407     img_20190923_170028    img_20190923_170250     100_0592     

100_0910     baumwoll-popeline-panel-adventskalender-2_132870-0801_2

Den otevřených dveří

     Každý máme to své datum v roce.  Je pro nás významné, provází nás celý život a připomíná nám to jediné – že čas běží všem stejně. Ptáte se, které datum mám na mysli?   Přeci den, kdy  se každý z nás narodil.

     Stejně je na tom i  prodejna Mozaika Znojmo. Její významný den je 10. listopadu. Přesně v tento den v roce 2012 se poprvé otevřely dveře tohoto neopakovatelného krámku zaplněného od podlahy až po strop neuvěřitelnými látkami, šitými výrobky, galanterií, potřebami na patchwork, šicími stroji a dalšími a dalšími věcmi a pomůckami,  které jsou nezbytné pro Vaše tvoření.

     Přidejte se k nám a oslavte tento den s námi. Zveme Vás do prodejny Mozaika 9. 11. 2020, v době od 9.00 do 17.00,  na Den otevřených dvěří.   Samozřejmě, že dveře Mozaiky jsou pro Vás otevřeny každý pracovní den. Ale 9. listopad bude přeci jen trochu jiný a výjimečný – čeká na Vás překvapení.

 mozaika A5indd

mozaika A5inddDOD

A na konec ......fofr dárek….. buchta či muffiny ve skle.

     …a  co takhle něco k zakousnutí?  Mufiny ve sklenici? Ano, jde to. Mám to vyzkoušené.  Připravte si přiměřeně velkou skleněnou nádobu. Přizpůsobte množství sypkých přísad k velikosti nádoby a vrstvěte. Čím více různobarevných přísad, tím lépe. Sklenici ozdobte mašličkou, přiložte lístek s přáním a připište, které další (většinou tekuté)  ingredience  je nutno přidat (vejce, olej, mléko, máslo atd). Potom už stačí jen nasypat do mísy, promíchat a dát péct. Dobrou chuť. 

VAN     VAN

Mějte se moc krásně - Vaše Mozaika

www.mozaikaznojmo.cz 

Zpracovávám...

Máte zájem o odběr novinek? Máte dotaz? Potřebujete poradit? Napište nám!

Odesláním požadavku souhlasíte se zpracováním osobních údajů.