Kdy jindy, když ne teď je pravý čas na newsletter z Mozaiky

Kdy jindy, když ne teď

Kdy jindy, když ne teď, je čas na věci, na které během roku není čas, nevzpomenete si na ně nebo se Vám je prostě jen nechce udělat.

**********

Kdy jindy, když ne teď, je vhodná doba na vyzkoušení nového vánočního cukroví. Stále dokola pečeme jedny a ty stejné druhy. Ano, jsou to recepty po babičce či mamince, jsou nejoblíbenější, ale nabídnout něco nového našim chuťovým pohárkům také není k zahození.  Třeba se řada  Vašeho oblíbenějšího cukroví letos rozroste. 

**********

Když už jsem o tom cukroví začala…. mám pro Vás recept. Na rohlíčky. Mandlové. Vyzkoušíte? Budete potřebovat ….. 24 dkg hladké mouky, 20 dkg másla, 7 dkg cukru a 11 dkg mletých mandlí i se slupkou. Všechny ingredience zpracujete a zbytek už znáte.  Ruční práce se cení, ale pokud netrváte na šoulání, klidně využijte silikonovou formu. Jak říká Jitka: ".... jeden jako druhý. Za tento vynález bych udělila metál!" 

rohlíčky

**********

Kdy jindy, když ne teď, je čas na setkání s přáteli, se kterými jste se dlouho neviděli. Stačí zavolat, udat čas a místo a těšit se na lidi, které máte rádi a jsou Vám blízko. A že nejsou blízko, ale daleko? Tak kdy jindy, než teď, je na čase vyzkoušet výhody moderní techniky a spojit se s rodinou či přáteli prostřednictvím Vašeho mobilu, tabletu nebo počítače.

**********

Kdy jindy, když ne teď, je čas udělat dobrý skutek. Obdarujte malým dárkem nebo Vánočním pozdravem  někoho, kdo nemá svou rodinu, zůstal sám, nebo je ve finanční nouzi. Je spousta možností, jak se zapojit. Od Krabice od bot až po Ježíškova vnoučata. Možná, že znáte někoho i osobně, kdo žije ve Vaši blízkosti a komu by udělalo radost pár kousků vánočního cukroví, milý úsměv a přání do Nového roku.

********

Merry Christmas nebo Veselé Vánoce?

Musím se s Vámi podělit o takou malou radost, kterou jsem si udělala minulý týden, když jsem šla v podvečerních hodinách kolem Stelly. V tomto obchůdky plného kouzelných věcí  jsem narazila na něco, co jsem už dlouho potřebovala :). Veselé Vánoce. Žádné Merry Christmas, ale krásné Veselé Vánoce.  Nemám nic proti Merry Christmas, ale česká varianta mi přijde přeci jen krásnější.  Vyřezávaný věnec už zdobí zeď u vchodových dveří. Samozřejmě nechybí kombinace červené a zelené, prostě klasika.

20201212_183651     20201212_183711

********

Tak jsme se pustili i do balení

No vidíte. Teď se mi hodí… kdy jindy, když ne teď, je čas začít balit dárky. Do Mozaiky jsme pořídili tři velikosti krabiček, do kterých Vám velice rádi zabalíme cokoli, co si budete přát. Tedy. Co si budete přát z Mozaiky. Ukázky krabiček najdete na fcb Mozaiky nebo v našich Aktualitách.

krabička     karabička

krabička     krabička

********

Fotonávod - Vánoční zvoneček

Tak a je tady poslední fotonávod. Ne, ne úplně poslední. Poslední v roce 2020.  Námět je trochu tématický ..... a zazvonil zvonec a roku 2020 je konec. Návod najdete opět na našich webových stránkách, odkaz zde - Zvoneček. Dárek  pro kamarádku na poslední chvíli. Zvládnete to. 

zvoneček       zvoneček

********

V závěru je řada na  tradiční rubriku Fofr. Tentokrát Fofr věnec. 

 

Poněkud netradiční věnec na poslední chvíli. K výrobě tohoto věnce budete potřebovat sadu formiček  na cukroví.  Já jsem koupila sadu 12 ks menších formiček. Využití najdou i formičky, které již nepoužíváte a je Vám  líto se jich zbavit. Neschovávejte je na spodu krabice a probuďte je zpět k životu. 

Formičky jsem naskládala  kolem přiměřeně velké misky (vyzkoušela jsem misky tři, než to vyšlo) a postupně slepila tavnou pistolí. Proč kolem misky? No protože mám křivé oko a kruh by nebyl kruh, tak proto ta miska. Ale třeba přijdete na něco lepšího, co Vám pomůže udržet kruhový tvar, tak aby vznikl pěkný formičkou věnec. Doplníme mašlí a můžeme pověsit.   

0F2FD46C-E826-4077-8D0C-8BB09F82C6DE

********

A to je už opravdu konec. Letos se Vám ještě určitě ozveme, ale jen stručně. Zatím se mějte hezky a těšte se s námi na Vánoce. V Mozaice budeme mít otevřeno i v neděli 20.12.2020. Jestli půjdete na procházku, nebo zjistíte, že Vám ještě chybí kousek látky, nit či stuha, tak určitě přijďte - budeme v obchůdku  Mozaika všechny - Jitka, Eva, Jana a Anna.  

Zpracovávám...

Máte zájem o odběr novinek? Máte dotaz? Potřebujete poradit? Napište nám!

Odesláním požadavku souhlasíte se zpracováním osobních údajů.