(Ne)vánoční kombinace - Newsletter z Mozaiky

Kombinace

Kombinace nás provázejí celý život. Kombinujeme neustále.

Jídlo. Napadá mě jako první. Při přípravě jídla  využíváme různé kombinace chutí, ať už léty či blízkými osvědčené nebo experimenty, které se nemusí vždy setkat s kladnou reakcí. Tímto Vás upozorňuji, že v závěru našeho newslettru najdete recept na výborné mrkvové rohlíčky s povidly od Aničky. Při oslavách výročí založení Mozaiky všem moc chutnaly. Ale ta kombinace….

Reflex. Vždy mě zaujme obálka. Pravda, někdy si pomyslím, že tentokrát to přepískli, ale celkově se mi obálky tohoto týdeníku velmi líbí. Jan Ignác Říha obálky zkombinuje vždy originálně.

Barvy. To je kapitola sama o sobě. Vzpomínám na dobu, kdy byla „červená, modrá, pro blázny dobrá“.  Jedna z mých kamarádek  je propagátorka neotřelých kombinací. Její oblíbená barva byla barva hořčice. Ale potom, co se stala velmi  módní, od ní ustoupila  a vrhla se na fialovou. No řekněte – fialová, zelená, žlutá, modrá – celá moje kámoška.

Zrovna dnes jsem narazila v jednom časopise na pěknou kombinaci – oranžové kalhoty a růžový top – nevypadalo to vůbec špatně (ale možná to bylo i tou modelkou).

Materiály. V současnosti svítí kombinacím různých materiálů zelená. Je to zajímavé, napínavé (vyjde to?), poučné, objevné ….. I v Mozaice jsme začali kombinovat různé materiály a světe div se, zrodily se opravdu zajímavé a krásné věci. Tak například bavlna + len = pytlík na pečivo, bavlna + syntetické minky = zavinovačky, deky, hnízdečka pro miminka……. A naše nejnovější kombinace – dárkové utěrky = hladná bavlna + vafle. Povedly se, a ne že ne.

100_1120     100_1121 

121172342_3381648915252810_8054315158523309979_o     IMG-20200913-WA0023 (1)     100_1030

Adventní kalendáře

Předvánoční období je, jako by už skoro byly Vánoce. Vždyť to těšení je na tom nejkrásnější. U mě to těšení začíná už dávno před Adventem. Jakmile můj mozek začne uvažovat nad dárky, tak už je to se mnou jasné. Je pravda, že tato doba se pomalu zkracuje. Ale pamatuji časy, kdy jsem začínala už v září….

Neoddiskutovatelnou součástí Adventu jsou adventní kalendáře. A jsme zase u toho. Můžeme opět kombinovat.  Materiál? Téměř jakýkoliv.  Látka, papír, dřevo, filc….Můžete i recyklovat, malovat, vyšívat nebo lepit.  Opravdu velké množství různých adventních kalendářů si můžete vybrat v Mozaice. Poradíme, jak kalendář vyrobit, se kterým materiálem by bylo nejlepší ho zkombinovat.  Inspiraci a nabídku adventních kalendářů a dalších výrobků s vánoční tématikou najdete na Vánoční dekorace.

100_1168     100_1105     46826699_1939589102792139_3106793438561959936_n

Fotonávod – Vánoční stromeček

Po Vánočních hvězdách máme pro Vás fotonávod na výrobu Vánočního stromečku. Platí opět to, co v předešlých návodech – velikost si můžete jakkoli upravit.

Potřebujete  kousky látek s vánočním motivem – hurá!!! Využijeme opět zbylé kousky, které žádná z nás nevyhazuje, co když se jednou budou hodit? A hodí se právě teď. Dále budete potřebovat výztuhu. Nechám to na Vás – čím tužší výztuha, tím pevnější stromeček. A nějaká ozdoba na špičku – já jsem tentokrát zvolila rolničku.

V tomto fotonávodu najdete i střih.  Je to střih premiérový, amatérský, nejsem totiž žádný počítačový umělec. Prostě jsem střih namalovala na papír, oskenoval a přiložila k návodu. Střih buď využijete, nebo vytvoříte vlastní. Vlastně střihy - ale k tomu více na Vánoční stromek.

100_1173

Dnes "jedlý" fofr - mrkvové rohlíčky od Aničky (tedy lépe řečeno od její maminky).

Tak si připravte  - 2 na jemno nastrouhané mrkve, ½ kostky másla, 2 lžíce oleje, 3 lžíce cukru moučky, ½ sáčku prášku do pečiva, polohrubé mouky podle potřeby – tak, aby těsto bylo vláčné (s tímto  já osobně budu mít asi  problém, i při pečení potřebuji konkrétní údaje :) ).

Těsto zpracujeme a dáme na 2 hodinky do ledničky. Pokud ovšem spěcháte, chlazení v klidu vynechejte. Jde to i bez toho (potvrzeno Aničkou). Vyválíme plát a teď přijdou na řadu rohlíčky či taštičky, nebo další  oblíbené tvary. Naplníme povidly, dáme péct. Ten, kdo  rád opravdu sladké, si obalí rohlíčky ještě v mletém cukru. A konzumujeme.

Skvělá kombinace, co?

IMG_20201109_130225

A pro tentokrát končíme.  Ještě jedno upozornění na konec. Při objednání Vám zboží zašleme prostřednictvím Zásilkovny. Jednoduché, rychlé, spolehlivé. Můžete v klidu objednávat.

Krásné chvíle tvoření a ochutnávání Vám přeje Mozaika.     www.mozaikaznojmo.cz   fcb  instagram    

          

Zpracovávám...

Máte zájem o odběr novinek? Máte dotaz? Potřebujete poradit? Napište nám!

Odesláním požadavku souhlasíte se zpracováním osobních údajů.